طنین شومان چیست؟میدان مغناطیسی زمین دارای مجموعه ای از فرکانس های تشدید است که به عقیده دانشمندان می تواند در رفتار انسان تأثیر بگذارد.
فرض بر این است که بدن و سیستم عصبی ما هنگام تجربه این فرکانس طبیعی زمین در بهینه ترین محیط یا حالت خود قرار دارند.
 بسیاری از ما در شهرهایی زندگی می کنیم که طیف فرکانس پیچیده خاص خود را دارند که طبیعی نیستند.
 در حالت ایده آل ، ما باید از این جمعیت معمول شهر ، سر و صدای ترافیک جدا شده و با استفاده از طبیعی ترین فرکانس 7.83 هرتز این سیاره را بازیابی کنیم.
بسیار اتفاق می افتد که تشدید شومان همچنین با حالت های موج مغزی آلفا و تتا(امواج آرامبخش) همراه است.
رزونانس شومان باعث افزایش ترشح هورمون(رشد انسانی) میشود که برای افزایش جریان خون مغزی و افزایش سطح قدرت بدنی و همچنین افزایش رشد موی سر افراد بسیار مفید میباشد.
 همچنین لازم به ذکر است ، این فرکانس با سطوح بالاتری از قابلیت هیپنوتیزم ، پیشنهاد پذیری ، مراقبه و در نتیجه ترمیم ذهن و بدن همراه است.
این فرکانس تن الکترومغناطیسی بسیار کم 7.83 هرتز است که بین زمین و یونوسفر ایجاد می شود.​​​​​​​


​​​​​​​
 
تاریخچه ی کشف رزونانس شومان
 
در سال ۱۹۵۳ Winfried Otto Schumann استاد دانشگاه مونیخ
در حال آموزش فیزیک الکتریسته به دانشجویان بود که متوجه شدند غارهای طبیعی زمین دارای بسامدهای با طول موج مشخص و زمانبندی منظم هستند. دکتر شومان بوسیله ابزارهای اندازه گیری و محاسبات ریاضی موفق شد قویترین رزونانس زمین رو اندازه گیری کنه که دارای فرکانس ۷.۸۳ هرتز بود.
.
 
چند سال بعد دکتر شومان نتایج تحقیقات گسترده ای بر روی فرکانس شومان ۷.۸۳ هرتزی را منتشر کرد و فرضیه ارتباط مستقیم این فرکانس با ریتم امواج مغز انسان رو مطرح کردند و تحقیقاتی نیز در مورد رابطه ریتم سلول های هیپوکامپال مغز با این فرکانس انجام شد.
 
در ده های گذشته تحقیقات مختلفی روی این امواج انجام شد که حجم عظیمی از این اطلاعات روی اینترنت قابل دسترس هستند. درمان برخی بیماریهای روحی و روانی، بیخوابی و مشکلات مغزی با امواج با فرکانس مشابه در محیط آزمایشگاهی انجام شد. همچنین تاثیر این فرکانس بر رشد و نمو گیاهان و موارد دیگر. یکی از جالب ترین موضوعات که در سالهای اخیر مطرح شده و خیلی مورد توجه دوستداران سیستم های صوتی های فیدلیتی قرار گرفته، تاثیر مثبت این فرکانس در تجربه شنیداری افراد هست.
 
برخی معتقدند ایجاد فرکانس شومان بصورت مصنوعی با دامنه تشدید شده در محیط میتونه فواید سلامتی برای شخص بهمراه داشته باشه. گاهی افراد تحت این امواج اظهار سرخوشی و شادمانی می کنند و جالب تر اینه افرادی که این فرکانس رو در محیط شنیداری سیستم استریو خودشون مورد آزمایش قرار دادن، معتقدند که صدای بهتری شنیده اند.
​​​​​​​
 
 
مدیتیشن رزونانس شومان و یا RS توصیف فرکانس های صوتی است که نه تنها مغز شما را با ریتم زمین هماهنگ میکند بلکه ذهن و بدن شما را درمان ، تحریک کردن خلاقیت، و سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند.
 
صداهایی که از دستگاه های الکتریکی تولید میشوند بین زمین و لایه های یونوسفر که ما را احاطه کرده اند قرار دارد دانشمندان ان را به عنوان ارتعاش،ریتم،یا ضربان قلب اشاره کرده اند.
 
در دهه پنجاه وینفرد اتو شومان کشف کردن فرکانسی که از زمین و یونوسفر تولید میشود ۷/۸۳  هرتز است اما در سال ۱۹۷۹ این کشف دانشمندان هربرت کوینگ را برانگیخت و باعث شد کشف کنند که یک همبستگی بین ارتعاشاتی که از زمین تولید میشود و ارتعاشات مغز انسان و پستانداران وجود دارد. 
متاسفانه ما در محیط زیستی زندگی میکنیم که سطح الکترومغناطیسی ان الوده است این الودگی از تیرهای برق ،ماهواره،تلفن همراه،کامپیوتر و مانیتور،مایکروویو و بیشتر است همه این عوامل مخرب هستند و ارتعاشات طبیعی زمین را مخفی میکنند ما این امواج الکترومغناطیسی را نمیتوانیم ببینیم اما نفوذ انها بر مغز ما اجتناب ناپذیر است به گفته دانشمندان این افزایش در الودگی مغناطیسی یک علت بزرگ برای افسردگی ،بیماریهای استرس و خستگی که مردم در طول روز احساس میکنند است.
​​​​​​​

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش